GEWEEST | 06-07 | Pleinconcert met Able Bodied Seamen

GEWEEST | 06-07 | Pleinconcert met Able Bodied Seamen

18:30 tot 21:00

Swingen met The Able Bodied Seamen

 

Jazzband The Able Bodied Seamen is een studentenband uit Wageningen die ondertussen al vele, vele jaren bestaat! Opgericht in 1984 door een viertal enthousiastelingen die simpelweg vrolijke muziek wilden maken en feestjes wilden vieren, is de band semi per ongeluk uitgegroeid tot een negental personen die eigenlijk nog precies hetzelfde doel nastreven.

De band is destijds in een ontzettende jazzy opleving tot stand gekomen op studentenvereniging KSV St. Franciscus Xaverius te Wageningen. Hij bestaat dan ook uitsluitend uit studerende leden, waardoor de samenstelling regelmatig verandert en we ondertussen een netwerk van zo’n 100 leden hebben. Bijna elk jaar vindt er wel een wissel van één a twee leden plaats, waardoor we er een frisse blik op onze muziek bijkrijgen, zonder de goede oude dixie jazz uit het oog te verliezen.

Want daar draait het ons allemaal om! Het maken van de -ons zo kenmerkende- dixie jazz, met daarnaast uitspattingen naar blues en slow jazz. Deze vrolijke, swingende jazzstijl, van origine uit New Orleans sprak de oprichters aan als de perfecte feestmuziek, die op kalme wijze gespeeld door jazzmuzikanten ook ineens kan omvormen tot ware dinermuziek. Het repertoire bestaat dan ook uit variaties van zowel rustige als energieke jazzklassiekers, een flink gedeelte eigen repertoire en een paar uitstapjes naar blues.
Al met-al zorgt deze combinatie van oude, maar tijdloze jazz en een stel enthousiaste, beetje gekke muzikale studenten altijd weer voor een top-optreden. In Nederland en België zijn we op vele feesten, partijen en festivals te vinden. Zo spelen we elk jaar op jazzfestival Breda en op 5 mei op het Bevrijdingsfestival te Wageningen. Verder zijn we een ideale band voor bruiloften, gala’s en andere partijen.
Concert verrassingsmenu
Speciaal voor onze pleinconcerten hebben we een concert verrassingsmenu samengesteld.
Geniet tijdens swingende muziek van 3 gangen inclusief dikke frieten en salade voor € 45,50 p.p.
Reserveren kan tussen 17.30 en 18.00